6.05.2013

Kragujevac: Plakaty wspierające sabotaż w fabryce FIATa


fiatasi.jpg
Anarchosyndykalistyczna Inicjatywa (ASI) wsparła niedawną akcję niezadowolonych serbskich pracowników FIATa, którzy porysowali 31 nowych samochodów za pomocą śrubokrętów. Aktywiści Inicjatywy wiedzą, że sabotaż był aktem sprzeciwu wobec fabryki i znakiem rosnącego niezadowolenia z wyzysku, który cierpią ze strony pracodawcy.

ASI wyraziła pełne wsparcie dla pracowników fabryki zaangażowanych w akcje bezpośrednie oraz wypowiedziała się przeciw nagonce medialnej i policyjnej przeciw sabotażystom. Serbska prasa pisze także o incydencie sabotażu fabryce Fiata w Polsce przed dwoma laty.

ASI prosi o publikowanie informacji o sabotażu w Polsce oraz także o słowa wsparcia od polskich pracowników. Jednak przypominamy, że władze i szefowie nadal szukają sprawców, więc polecamy pracownikom Fiata korzystanie z kont nie powiązanych z konkretnym nazwiskiem i korzystanie z kafejek internetowych (bez kamer!).

(ZSP zapewnia anonimowość wszystkim, których do nas piszą, ale posługując się pocztą gmail lub podobnymi, łatwo możesz paść ofiarą inwigilacji władz, zwłaszcza jeśli piszesz z domu lub korzystasz z prawdziwych danych osobowych!)

http://www.telegraf.rs/vesti/736337-kragujevac-anarhisti-oblepili-grad-p...

No comments:

Post a Comment