6.05.2011

FAU-MSP potępia represje wobec aktywistów protestujących przeciw konferencji ministrów spraw wewnętrznych

W nocy z 25 na 26 maja, dwie osoby zostały aresztowane we Frankfurcie nad Menem pod zarzutem malowania sprayem haseł przeciwko konferencji ministrów spraw wewnętrznych, która ma się odbyć w czerwcu w tym mieście.

Aresztowanie odbyło się w wyjątkowo brutalny sposób. Jeden z podejrzanych został umyślnie potrącony przez samochód należący do policji. Policjant ubrany po cywilnemu wielokrotnie uderzył jego głową w ziemię, co spowodowało urazy twarzy i złamanie palca. Przez wiele godzin nikt nie zajął się tymi obrażeniami.

Po dokonaniu aresztu, dziesięciu policjantów wdarło się do mieszkania ofiary. Podczas przeszukania, policjanci stwierdzili, że nie chodzi o przeszukanie związane z farbami do malowania haseł, ale że szukają czegokolwiek, co mogłoby obciążyć mieszkańców. Policja nie kryła się z informacją, że „górze nie podoba się mobilizacja przeciw konferencji ministrów”.

Skonfiskowano ulotki, plakaty, komputery, nośniki danych, petardy, paliwo do motorynki, itd... Media podchwyciły temat i opublikowały artykuły o „ładunkach wybuchowych” i „koktajlach mołotowa”, które miały być użyte by „sterroryzować” konferencję.

FAU Frankfurt, które jest posród organizatorów demonstracji "Będziemy tam aby zakłocić! Rozwalić Konferencję Ministrów Spraw Wewnętrzych! oświadcza, że tego typu polityka jest właśnie tym, przeciw aktywiści zamierzają protestować podczas konferencji.

Demonstracja 22 czerwca o godz. 18:00  - Hauptwache - Frankfurt am Main

1 comment: