11.29.2012

Słowacja: Związki zawodowe torpedują strajk pracowników edukacji

strajkslowac.jpg

Pracownicy sektora edukacyjnego na Słowacji rozpoczęli bezterminowy strajk w poniedziałek 26 listopada. Jednak ich związek zawodowy stara się torpedować strajk, dogadując się z rządem. Jak na razie, pracownicy nie otrzymali żadnych ustępstw ze strony rządu. Odraczanie strajku w takim momencie nie ma żadnego sensu, gdyż demoralizuje i zniechęca pracowników.
Z tego powodu, słowacka sekcja Międzynarodowego Stowarzyszenia Pracowników, Priama Akcia, uruchomiła kampanię wysyłania listów protestacyjnych do władz związku OZ PšaV. List można wysłać za pomocą formularza na stronie PA. W treści listu czytamy:

Protestujemy przeciwko decyzji kierownictwa związku OZ PŠaV o zawieszeniu strajku pracowników edukacji. Wspieramy kontynuowanie strajku w czasie negocjacji i zawieszenie lub zakończenie go w momencie gdy o tym zadecydują sami pracownicy.
Pracownicy domagają się 10% podwyżki pensji i zwiększenia wydatków państwa na cele edukacyjne. Zobacz też:http://www.zsp.net.pl/protesty-pracownikow-edukacji-na-slowacji-wywiad-z-priama-akcia

No comments:

Post a Comment