2.17.2012

Protest pod biurem Adecco


adecco17sm.png
17 stycznia ZSP wzięło udział w Dniu Międzynarodowej Solidarności z pracownikami EULEN-ABB w Kordobie, którzy strajkują od 28 października. W Warszawie odbyła się pikieta informacyjna pod biurem Adecco. Agencja pracy tymczasowej Adecco jest stroną w konflikcie ponieważ ich hiszpańska firma, Eurocen, dostarczyła pracowników do fabryki, którzy zastąpili strajkujących. Strajkujący potem zostali zwolnieni.


Sprawa jest już w sądzie. Związkowcy twierdzą, że m.in. złamano ich prawo do strajku. Domagają się przywrócenia do pracy.

Aktywiści z ZSP zwrócili uwagę nie tylko na sprawę w Hiszpanii ale także na rolę agencji pracy tymczasowej w tworzeniu niepewnych warunków pracy w Polsce.

W Hiszpanii cały czas odbywają się pikiety solidarnościowe. 3 lutego odbyła się druga duża manifestacja wsparcia w Kordobie. Międzynarodowe akcje solidarnościowe odbyły się już m.in. w Argentynie, w Chile, we Francji, w Norwegii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemczech, na Słowacji, w Republice Czeskiej i Holandii. W Polsce odbyły się pikiety i inne akcje już 4 razy w Warszawie oraz w innych miastach takich jak Gliwice, Katowice, Sosnowiec, Kraków i Bielsko-Biała. W tych ostatnich wzięli udział także aktywiści z Federacji Anarchistycznej, Federacji Pracy oraz Czarnej Galicii.

No comments:

Post a Comment