1.17.2012

Warszawa: Pikieta pod agencją pracy/łamistrajków Adecco


adeccosm.png
16 stycznia odbyła się druga akcja solidarnościowa ze strajkującymi pracownikami z fabryki ABB w Kordobie pod agencją pracy tymczasowej Adecco. To właśnie firma Adecco (Eurocen), która teraz świadczy "usługi" pracodawcom, fabryce ABB i która zastąpiła strajkującą załogą nowymi, nieuzwiązkowionymi "pracownikami - niepracownikami" czyli pracownikami tymczasowymi. Ci pracownicy również mogą zostać zastąpieni w każdej chwili, gdy zrozumieją, że ich warunki pracy nie są tak korzystne, jak warunki zatrudnienia normalnych pracowników i zaprotestują przeciw temu.

Przypomnijmy, że pracownicy firmy EULEN, pracujący w fabryce ABB, założyli związki zawodowe i próbowali uzyskać odpowiednie dla ich pracy warunki wynagrodzenia, m.in. według stawek wynikających z odpowiednich porozumień zbiorowych. Spowodowało to represje wobec związkowców i ABB postanowiła znaleźć innych pracowników. 28 października rozpoczął się bezterminowy strajk. Zwolnionych zostało najpierw 9 członków komitetu strajkowego, a potem cała załoga.

Pracownicy domagają się przywrócenia do pracy w charakterze pracowników ABB, a w najgorszym przypadku, by zaoferowano im dotychczasowe miejsca pracy, a nie zastępowano ich innymi, nieodpowiednio wykwalifikowanymi pracownikami.

W sprawie konfliktu w ABB odbyły się już trzy pikiety solidarnościowe zorganizowane przez ZSP.
Nasi koledzy z SolFed-IWA także proszą wysilanie protesty do Adecco-Eurocen przez formularz na ich stronie internetowej.

Tekst do wysilania:

ADECCO: Para de traer esquiroles a la fabrica ABB de Cordoba.
Eurocen-Adecco promueven el esquirolaje en la fabrica ABB.
Exijimos por los trabajadores contratados en la fabrica ABB:
1. Que se terminen con la arbritrariedad en el pago de los salarios.
2. Respeto en el trabajo.
3. Un entorno seguro en el trabajo.
4. Que la empresa abra negociaciones con los trabajadores en huelga.
5. Que Adecco deje de traer rompehuelgas.
6. Readmision de los trabajadores despedidos.
7. Convenios colectivos.
8.Estabilidad en el trabajo.

No comments:

Post a Comment